Проєкт «Моє селище Понінка – окраса України. Це часточка моєї Батьківщини»

Date: 6 грудня 2022 о 18:38
486 views

З метою впровадження STEM – освіти в навчальний процес початкової школи в умовах НУШ динамічна група вчителів початкових класів працювала над STEM – проєктом «Моє селище Понінка – окраса України.
Це часточка моєї Батьківщини»

Понінка. Тут мій отчий дім. У яблуневих садах співають солов’ї, чути клекіт лелек, а на калині цвірінькання безтурботних горобчиків. Тут всі будинки заховані у заквітчану зелень рідних вулиць. Стежинки, перевиті ясними веселками, прямують у розлогу тінь старезних лісів. Скрізь пахне квітами, духмяним сіном, річковою прохолодою, сосновим і дубовим бором, різноманітними грибами.
У цьому містечку, заквітчаному мальовничістю природи, багатством і щедрістю батьківської землі, народилися понінківчани – щирий і працьовитий народ.
Але, щоб цю землю свою міцно, щиро покохати,
Треба все її минуле добре вивчити, пізнати.
Треба знати те, як предки на землі цій колись жили,
Як її грудьми своїми заступали, боронили,
Як невпинно працювали і боролись всі завзято,
Щоб їх люба Україна була дужа і багата.
Хай не буде ні одної української дитини,
Що не вміла б розказати про минуле України. (Р. Купчинський)

Це довготривалий STEM – проєкт із залученням здобувачів освіти, батьків, вчителів. Діти були об’єднані в групи і мандрували окремими стежинами:

• Стежинками Завадської гори. Досліджували учні 4-Б класу. (Класний керівник Маліновська О.В.)
  • Урочище дубовий гай. Досліджували учні 4-А класу.( Класний керівник Магнушевська Л.С.)
  • Стежиною до річки Хомори. Досліджували учні 3-Б класу. (Класний керівник Назарчук І.Б.)
  • Стежинкою до храму Божого. Досліджували учні 3 -А класу. (Класний керівник Крутій І.Ю.)
  • Понінківська картонно – паперова фабрика. Досліджували учні 4-В класу. (Класний керівник БабіцькаІ.П.)
  • Наша школа – гордість наша. Досліджували учні 5-А, 1–Акласу. (Класний керівник Шкабара В. В.)

Були проведені екскурсії куточками селища, відео – екскурсія паперовим комбінатом, діти відвідували Божі храми, бібліотеки, зустрічалися з старожилами Понінки, працювали з Інтернет ресурсами. Учасники освітнього процесу довели, що вони дійсно закохані в свою маленьку Батьківщину. З великим бажанням вони вивчали та досліджували історію рідного селища, якому цьогоріч виповнюється 235 років. Творчо і креативно підійшли до презентації стежинок STEM – проєкту: вивчали вірші, готували інформаційні повідомлення, конструювали з LEGO-цеглинок об’єкти дослідження, малювали малюнки, робили фото, створювали відео, презентації, ділилися враженнями.Пезентація  проєкту відбулася з використанням віртуальної дошки Padlet. Бажаємо учасникам проєкту не зупинятися на досягнутому, а продовжувати пізнавати свій рідний край. А наставникам - наснаги, творчості, професіоналізму у вчительській справі.
Красивий, щедрий, рідний край.
Понінка – наша Батьківщина.
Тож дізнавайся і вивчай
Її історію, дитино!